Všechny hodinky Luminox se mohou pochlubit systémem osvětlení na vlastní pohon, který využívá malé plynové zdroje světla. Tato jedinečná švýcarská technologie zajišťuje nedostižnou schopnost ukazovat čas 24 hodin denně, 7 dní v týdnu až po dobu 25 let. Každé hodinky obsahují malá plynová světla upevněná k ručičkám, číselníku a (když je to nutné) také k fazetě. Tato unikátní technologie nezávisí na externím zdroji světla, který by „nabíjel“ fluorescenční barvu na číselníku či na ručičkách, aby je rozzářil; u hodinek Luminox se ani nemusí stisknout tlačítko, aby se rozsvítily, jak je tomu u hodinek elektroluminiscenčních.

Prostě svítí a svítí a svítí...

·        Jedineční iluminační systém s vlastním pohonem

·        Stálé osvětlení po dobu 25 let

·        Odolnost proti vodě a otřesům

·        Švýcarská výroba

1. Detail plynové mikrotrubičky Luminox Light Technology

   (Zvětšeno. Skutečná velikost je 0,5 mm – průměr.)

2. Plynová mikrotrubička Luminox Light Technology na denním světle

   (Zvětšeno. Skutečná velikost je 4 mm x 0,5 mm.)

3. Fluorescenční plyn

4. Vrstva fosforeskujícího prášku

5. Skleněný kryt

Co znamená LLT?

LLT znamená Luminox Light Technology – Luminox světelná technologie. Tato technologie umožňuje zákazníkům velmi snadno rozpoznat čas jak ve dne, tak i v noci. (Plyn uvnitř skleněných trubek vyzařuje světlo, které je schopno souvisle zářit až po dobu 25 let.) Skleněné trubky jsou vyrobeny z borosilikátu. (Borosilikátové sklo je typ žáruvzdorného skla.)

Plyn tritium, který vyzařuje světlo, je radioaktivní formou běžného vodíku.Plyn titrium je uzavřen v těchto malých borosilikátových skleněných trubicích a nepřetržitě vyzařuje světlo. Každá borosilikátová trubka je seřezána laserem a utěsněna.Tyto zdroje světla mají unikátní vlastnosti, a nelze je poškodit vodou, olejem ani těmi nejvíce korozními materiály.

Trubky procházejí intenzivním zpracovatelským procesem, kde je jedna z nejdůležitějších částí produkce kontrola kvality. Tato kontrola probíhá ohledně velikosti, jasu, teploty, termálního šoku, a kontroluje se také únik tritia. Náhodné testování vzorků se provádí průběžně, kontroluje se vyblednutí, snížení tlaku a vibrační efekty. Světelné trubky nevyžadují žádný externí zdroj síly k tomu, aby se rozsvítily. 

Nízkoúrovňová radiace není schopna proniknout přes vnitřní skleněnou trubici.  

Je absolutně bezpečná pro všechna použití.

Pokud přece jen dokážete rozbít vnitřní trubici (například použitím kladiva), malé množství plynu tritia se jednoduše rozpustí, bez jakéhokoli ublížení jak lidem, tak životnímu prostředí. 

Světelné trubice jsou laserem seřezány do perfektní délky a naplněny nízkoaktivním plynem.

Elektrony vypouštěné titriem aktivují světelnou substanci, která umožňuje dlouhotrvající a silnou viditelnost i v noci.

Odchylky v toleranci trubic jsou minimální, díky vysoce preciznímu řezání laserem.

 

Bezpečnost:

Porovnání radiace během dýchání titria z rozbitých světelných trubic v hodinkách.

Pokud byste inhalovali titrium všech světelných trubek hodinek Luminox, dostali byste do sebe úplně stejné množství radiace, jako kdybyste jedli každý den banán!

Světelné trubice použité v hodinkách Luminox jsou bezpečné jak pro lidi, tak pro životní prostředí.