Společnost XCOR Space Expeditions má vedoucí postavení v oblasti komerčních letů do vesmíru; vyvinula raketoplán Lynx s unikátním opakovaně použitelným raketovým motorem. Když tato společnost chtěla vytvořit řadu signovaných hodinek pro vesmírné projekty, spojila se se značkou Luminox. Hodinky Luminox, které jsou žádané a kterým důvěřují elitní jednotky po celém světě, si získaly svou pověst díky odolnosti, trvanlivosti a viditelnosti za jakýchkoliv světelných podmínek, což z nich činí dokonalou časomíru pro vesmírné projekty.

 

Hodinky řady Luminox Space byly navrženy s využitím poznatků zkušebních pilotů a budoucích astronautů; při své cestě do vesmíru je budou nosit astronauté i vesmírní turisté.

Společnost XCOR Aerospace byla založen v Mojave v Kalifornii. V současnosti buduje Centrum pro výzkum a vývoj v Midlandu v Texasu a s pomocí Space Florida bude zřizovat provozní a výrobní závod v Kennedyho vesmírném centru na Floridě. XCOR® vyrábí bezpečnější, spolehlivější a opakovaně použitelné kosmické letouny s raketovým pohonem, pohonné systémy, pokročilé nehořlavé kompozity a raketová pístová čerpadla. Společnost XCOR spolupracuje s hlavními dodavateli v oblasti leteckého průmyslu a vládními zákazníky na speciálních pohonných systémech a současně také vyrábí raketoplány XCOR® Lynx®. Raketoplány řady Lynx se využívají ke třem zásadním misím: výzkumné a vědecké mise, soukromé vesmírné lety v Lynx Mark I a Lynx Mark II a vypouštění mikrosatelitů z Lynx Mark III. Výrobní modely Lynx jsou k dispozici zákazníkům po celém světě na principu pronájmu s posádkou pro jejich vlastní programy letu člověka do vesmíru. Zjistěte více o XCOR a letech do vesmíru

 

Připravte se ke startu

XCOR Space Expeditions nabízejí lety v raketoplánu Lynx Mark I na hranici vesmíru do výšky 60 km. Lynx Mark II dokáže dosáhnout mezinárodně uznávanou hranici vesmíru, která je více než 100 km od Země. Letová dráha obou raketoplánů je podobná a stejně vzrušující.

 

Na rozdíl od jiných dříve vyvinutých kosmických letounů, včetně Space Shuttle, je XCOR Lynx vybaven nezávislým startovacím a přistávacím systémem. Čtyři revoluční raketové motory letounu mohou být vypnuty a restartovány kdykoliv během letu. Nejsou zde žádné jednorázové nosné rakety ani přistávání na moři. Lynx jednoduše vzlétá ze vzletové dráhy jakéhokoliv kosmického letiště a při návratu sklouzne zpět na přistávací dráhu. Ocitnete se na sedadle vedle pilota. Čtyři motory startují. Vaše vesmírná cesta právě začala.

 

Zážitek, který vám změní život.